9 : 2

(2:1, 3:0, 4:1)

Sportovní hala Fortuna

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 12. Böhm (Hauser, Hrabík), 17. Krupička (Hrabík, Hauser), 31. Hauser (Krupička, Šindelek), 35. Krupička (Hrabík, Hauser), 40. Hauser (Hrabík, Šindelek), 42. Theimer (Tůma, Vitouch), 49. Hamršmíd (Böhm, Senčák), 52. Hamršmíd (Bartoň, Tůma), 54. Tůma (Červenka, Vitouch) – 4. Haas (Ramik, Spěváček), 58. Volas (Kozlík, Kubiesa). Rozhodčí: Sýkora, Květoň – Malý, Dědek. Vyloučení: 4:4 . Využití: 2:1. V oslabení: 0:0. Diváci: 1569. Střely na branku: 42:26. Průběh utkání: 0:1, 9:1, 9:2.

HC Sparta Praha: Artsatbanov - Šindelek, Böhm, Bartoň, Ducháč, Červenka, Tůma, Pavlák – Krupička, Stepanchuk, Vitouch, Senčák, Hrabík, Hamršmíd, Holeček, Höll, Theimer, Hauser, Mácha, Novák

HC Oceláři Třinec: Milota (41. Král) - Hrůzek, Buják, Zielinski, Kareš, Pospíšil, Volas, Andrle – Haas, Sikora, Kubiesa, Kozlík, Šilar, Hlávka, Ramik, Bartoš, Spěváček, Šutý, Moškoř, Gerych

Vstup se Ocelářům povedl parádně. Stejně jako ve druhém finálovém zápase otevřel skóre Oskar Haas, který skóroval po vyjetí z levého kruhu. Sparta ale ve dvanácté minutě vyrovnala, když vyslal Martin Böhm prudkou střelu a puk se dostal za Milotova záda. Do vedení se domácí dostali v sedmnácté minutě, když se Jan Krupička ocitl v bezprostřední blízkosti před Milotou. První střelu třinecký brankář uhlídal, druhou už ne.

Hned na začátku druhé třetiny si Sparta vytvořila další dvě vynikající příležitosti, ani Hrabík ani Theimer si na Milotu nepřišli. V jednatřicáté minutě už ale brankář Třince kapituloval po střele Petra Hausera, jenž před levým kruhem dokázal najít skulinku a proměnil početní výhodu. O čtyři minuty později se navíc trefil do černého Jan Krupička, jenž také využil přesilovou hru. Necelou minutu před koncem druhé třetiny se pak podruhé prosadil Petr Hauser.

Střelecká dominance domácího týmu bohužel pokračovala i v závěrečné třetině. Dvakrát se trefil Jan Hamršmíd a po gólu přidali i Oto Theimer s Jakubem Tůmou. Nepříznivé skóre už pak pouze v čase 57:21 mírnil obránce Patrik Volas, který po přihrávce Matěje Kozlíka proměnil početní výhodu.