(0:1, 1:1, 0:0)

Mini WERK ARENA

HC Olomouc

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 27. Šilar (Bartoš, Kozlík) – 4. Tomeček, 37. Koudelný (Bošek, Šotkovský)

Vyloučení: 5:6 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 45 Střely na branku: 46:24

Průběh utkání: 0:1, 1:1, 2:1

HC Oceláři Třinec: Heczko – Buják, Mrtka, Volas, Kurbaka, Ošmera, Horváth, Andrle – Kozlík, Šilar, Bartoš – Spěváček, Šutý, Gerych – Blaha, Lysak, Mikula – Hebar

HC Olomouc

HC Olomouc: Frgál – Sedláček, Kalman, A. Drábek, Bohatý, Stratil, Compel, Ungr, Smýkal – Tomeček, Šotkovský, Koudelný – Belan, Bošek, Ruda – K. Drábek, Pastrnek, Havel – Neoral, Šulgan

Třinečtí junioři začali poslední zápas základní části aktivně, přesto to byli právě oni, kdo inkasoval jako první. Střelou v čase 03:21 se o to postaral Michal Tomeček. Blízko vyrovnání byl v nabídnuté přesilovce kapitán Ocelářů Šutý, který ale puk do odkryté části neuklidil. A gólu se domácí mladíci nedočkali ani v pokračujícím tlaku.

V sedmadvacáté minutě už to hráčům s drakem na hrudi přece jen vyšlo, když po přihrávce Bartoše zamířil přesně nejproduktivnější hráč Třince Tomáš Šilar. Překlopit skóre na stranu Ocelářů pak mohl aktivní Kozlík, který ale svou individuální akci nezakončil ideálně. A přišel trest. Z ojedinělé šance Olomouce ve druhé části udeřil po rychlé kombinaci Jakub Koudelný.

Třetí třetinu rozkouskovala řada vyloučení, aktivnější byli znovu domácí mladíci. Platné jim to moc nebylo. Oceláři sice svého soupeře přestříleli v poměru 18:7, gól ovšem nedali. Tu vůbec největší spálil ve dvojnásobném oslabení Šutý, který ujel do brejku, ten ale do úspěšného konce nedotáhl. Na závěr základní části se tak svěřenci trenéra Reného Muchy museli smířit s těsnou prohrou.