1 : 2sn

(0:0, 1:0, 0:1 - 0:0)

ŠKOENERGO Aréna

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 33. Hruška (Hrouda, Hurt) – 57. Holinka (Gerych, Spěváček), rozh. náj. Kozlík

Vyloučení: 3:2 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 121 Střely na branku: 24:31

Průběh utkání: 1:0, 1:2

BK Mladá Boleslav: Forst – Moravec, Křivánek, Vlasák, Průšek, Sypecký, Šilhavý – Šindelář, Zvagulis, Hurt – Hrouda, Hruška, Maxin - Vojáček, Šachl, Teplý – Kurka, Beran

HC Oceláři Třinec: Král – Ošmera, Holub, Volas, Kurbaka, Buják, Horváth – Kozlík, Holinka, Šilar – Gerych, Bartoš, Spěváček – Blaha, Jobánek, Hebar – Urbánek, Mikula

První třetina v Boleslavi mnoho zajímavého nepřinesla. K vidění bylo jen dvanáct střel na branku, osm z nich měli na svědomí domácí mladíci. Na situaci nic nezměnilo ani první vyloučení zápasu po faulu Bujáka. Oceláři si s bráněním poradili na jedničku a Boleslav téměř k ničemu nepustili.

Ve čtyřiadvacáté minutě měli třinečtí mladíci i potřebnou dávku štěstí, když puk na brankové čáře zastavil jeden z obránců. Na druhé straně byl blízko k úvodní trefě zápasu Gerych, který pálil z levé strany na vzdálenější tyč. Kotouč potulující se v brankovišti ale včas odpálil Křivánek. První gól tak v Boleslavi padl až v čase 32:46, radovali se domácí. V úniku se z dorážky prosadil Jakub Hruška.

Oceláři byli velmi blízko vyrovnání v jednapadesáté minutě po teči Gerycha. Kotouč sice skončil v síti, rozhodčí ho ale pro hru vysokou holí neuznali. Oceláři se ale nevzdali. V čase 54:58 pomohla Třinci po ráně Teplého tyč, o dvě minuty později už bylo srovnáno. Z levého kruhu vyslal naprosto přesnou ránu mezi lapačku a beton kapitán Miroslav Holinka a poslal zápas do prodloužení.

Nastavený čas ale rozuzlení nenabídl, zápas tak stejně jako v pátek pokračoval do nájezdů. A jako rozhodující se ukázala pátá série. Zatímco Matěj Kozlík za stavu 2:2 svůj pokus střelou mezi betony proměnil, domácí zaváhali. Bonusový bod tak putoval na účet Ocelářů.