4 : 3

(2:1, 2:1, 0:1)

KV Arena

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 12. Šlechta (Adámek, Vogel), 15. Vogel (Zolnaj, Šlechta), 34. Čihař (Záhejský, Beran), 35. Varvařovský (Adámek, Šlechta) – 11. Jobánek (Rybnikár, Pánek), 30. Volas (Spěváček, Holinka), 58. Gerych (Ošmera, Šutý)

Vyloučení: 3:2 Využití: 1:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 101 Střely na branku: 32:41

Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2, 4:3

HC Energie Karlovy Vary: Oršulák – Postl, Dorot, Anton, Beran, Vogel, Zolnaj – Šlechta, Adámek, Varvařovský – Zeman, Pastor, Váňa - Čihař, Záhejský, Steklý – Vojáček, Novotný, Šilhan

HC Oceláři Třinec: Král – Kurbaka, Mrtka, Volas, Holub, Buják, Ošmera, Horváth – Gerych, Šutý, Bartoš – Švančara, Holinka, Spěváček – Jobánek, Pánek, Rybnikár – Blaha, Mikula

Třinečtí junioři v pátečním utkání udeřili jako první. Po nevyužité přesilovce skóroval v čase 10:11 Jonáš Jobánek a to z prostoru mezi kruhy po přistrčení Michala Rybnikára. Vedení si ale Oceláři dlouho neužili. Už o minutu později totiž bylo srovnáno po zakončení Roberta Šlechty. Energetici navíc zvládli ještě do konce první třetiny skóre otočit, o druhý gól se postaral Jakub Vogel. Za hosty mohl srovnat hned dvakrát Patrik Volas, tomu ovšem přáno nebylo.

Vyrovnání se tak Třinec dočkal až v polovině utkání, dělovou ranou od modré o sobě dal znovu vědět právě Patrik Volas. Pak přišla třiačtyřicátá minuta a ta se stala Ocelářům osudnou. Přesilovku nejprve využil Vojtěch Čihař a dvacet sekund nato už Oceláři prohrávali 2:4 po trefě Davida Varvařovského.

V závěrečné třetině vrhli svěřenci trenéra Reného Muchy všechny síly do snahy o vyrovnání, v koncovce se ovšem trápili. A ze čtrnácti střeleckých pokusů už vykřesali jen jediný gól. O ten se střelou z úhlu zasloužil Robin Gerych. Oceláři to pak ještě v závěru zkusili se hrou bez brankáře, přidat čtvrtý zásah ale nestačili.