(2:0, 0:2, 1:2)

Mini WERK ARENA

HC Škoda Plzeň

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 9. Rybnikár (Weiss, Švančara), 16. Rybnikár (Švančara, Weiss), 57. Rybnikár (Holub) – 21. Benák (Úbl, Kamas), 38. Kamas (Benák, Úbl), 46. Benák (Úbl, Fodor), 52. Maxa (Fehér)

Vyloučení: 4:4 Využití: 0:0 V oslabení: 0:0

Diváci: 87 Střely na branku: 38:34

Průběh utkání: 2:0, 2:4, 3:4

Stav série: 1:1

HC Oceláři Třinec: Skácel – Karas, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek - Švančara, Rybnikár, Weiss - Hrček, Řípa, Hladonik - Morcinek, Polášek, Řehák - Makula, Blahuta

HC Škoda Plzeň: Houdek – Mašek, Kocek, Černý, Boskovic, Kamas, Reisnecker – Tománek, Fehér, Křepel – Maxa, Fodor, Slováček – Úbl, Klatovský, Slačík – Bělík, Benák

Třinečtí mladíci do druhého čtvrtfinále vyrazili i s uzdraveným Michalem Rybnikárem a právě nejproduktivnější Ocelář dal o sobě hned v první třetině pořádně vědět. Do listiny střelců se útočník s číslem 39 na zádech poprvé zapsal v čase 08:29, když do sítě uklidil přihrávku Weisse. Spolehlivý David Skácel pak ustál krátký plzeňský tlak a skóre se znovu měnilo až na druhé straně, rychlé přečíslení dva na jednoho zakončil přesně Michal Rybnikár.

Domácí mladíci si pak ale nepohlídali začátek druhého dějství a Adam Benák už v čase 20:34 snížil na rozdíl jediné trefy. Hosté pak měli o něco více ze hry a ještě před druhou sirénou stačili vyrovnat, s pomocí horní tyče v síti skončila rána Jiřího Kamase od modré čáry.

Brankář David Skácel i přes mírnou střeleckou převahu soupeře držel svůj tým dlouho nad vodou, v čase 45:18 ale přece jen kapituloval potřetí. To když se zcela sám mezi kruhy ocitl Adam Benák. Domácí si pak navíc vybrali i smolnou chvilku, když v síti skončila střela na bližší tyč v podání Jiřího Maxy.

Třinecká družina ovšem svou kůži nedala lacino a ještě se stihla vrátit do hry. Necelé čtyři minuty před koncem zkompletoval hattrick Michal Rybnikár, který po přihrávce Holuba zakončil přesně z těsné blízkosti branky. V samém závěru sáhli třinečtí trenéři po hře bez brankáře a jejich svěřenci nebyli od vyrovnávací trefy vůbec daleko. Velký závar na brankovišti ale neproměnili a do Plzně vyrazí za stavu 1:1.