4 : 1

(2:0, 0:0, 2:1)

enteria arena

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 13. Lempach (Sekanina), 14. Macek (Rolinek, Krčál), 51. Macek (Křečan), 58. Macek (Krčál) – 46. Karas (Řípa, Byrtus)

Vyloučení: 5:4, navíc Holub (TRI) osobní trest na 10 minut za nesportovní chování Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 210 Střely na branku: 37:28

Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1

Konečný stav série: 3:0

HC Dynamo Pardubice: Tuláček – Ruml, Řehořek, Vápeník, Novosad, Křečan – Joska, Drábek, Sekanina – Krčál, Lempach, Korec – Macek, Novák, Tvrdík – Úlehla, Mikeska, Rolinek

HC Oceláři Třinec: Skácel (Čelko) - Karas, Holub, Kaleta, Byrtus, Niemczyk, Marek - Řípa, Rybnikár, Weiss - Hrček, Hebar, Hladonik - Morcinek, Polášek, Řehák - Spaskin, Richter

První třetinu zvládli lépe domácí a to zejména díky své střelecké aktivitě, kterou ve druhé polovině úvodní dvacetiminutovky proměnili hned ve dvě trefy. Nepozornosti třinecké obrany nejprve využil Štěpán Lempch a krátce nato na 0:2 zvýšil Vít Macek.

Ve druhé části se hra vyrovnala, oba týmy na branku svého soupeře vyslaly po jedenácti ranách. Zřejmě nejdůležitější zákrok si připsal třinecký brankář Skácel, když v pětadvacáté minutě ustál přečíslení dva na jednoho.

Krátce po návratu z kabin Oceláři dokázali využít nabídnutou přesilovku a po ráně Antonína Karase se ještě vrátili do hry. Na vyrovnání už ale nedosáhli, v čase 50:38 přidal třetí gól domácích Vít Macek a stejný hráč pak při třineckém risku se hrou bez brankáře jistil postup Pardubic. Pro mladé Oceláře tak letošní sezona končí v semifinále.