1 : 2

(0:0, 1:2, 0:0)

ZS Ivana Hlinky

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 29. Čech (Kubíček, Postl) – 34. Rybnikár (Ošmera), 36. Volas (Spěváček, Rybnikár)

Vyloučení: 3:3, navíc za faul Sedláčka (TRI) nařízeno TS (neproměněné) Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 105

Střely na branku: 28:30

Průběh utkání: 1:0, 1:2

Stránský – Vyhlídal, Kladivo, Winkelhöfer, Kubíček, Bystřický, Prokeš, Hora – Bednařík, Topol, Stasjuk, Mišanko, Grosskopf, Raichl, Postl, Čech, Scafari – J. Pospíšil, J. Peroutka, M. Peroutka

Skácel – Sedláček, M. Pospíšil, Horváth, Ošmera, Kurbaka, Byrtus, Volas – Kubiesa, Hebar, Rybnikár, Zduba, Vojáček, Makula, Gerych, Karas, Mikula, Dohnal, Hladonik, Spěváček

Hráči Třince vlétli do sobotního zápasu aktivně, poprvé mohli udeřit už v páté minutě. Po žabičce od Vojáčka se ve skvělé pozici ocitl Hebar, proti němu se vytáhl brankář Litvínova. Následně Oceláři ustáli první oslabení a po dvaceti minutách se šlo do kabin za bezbrankového stavu.

Z brejků hrozili hráči s drakem na hrudi i v prostředním dějství, Zduba ovšem v situaci dva na jednoho znovu nechal vyniknout soupeřova gólmana. A tak přišel trest, v čase 28:40 udeřili domácí. Střelu od modré do třinecké sítě tečoval Dominik Čech. Oceláři ale s odpovědí dlouho nečekali, už za pět minut bylo srovnáno. Pokus Ošmery si nejrychleji našel Michal Rybnikár a srovnal na 1:1.

K vedoucí trefě pak juniorům Třince pomohla nabídnutá početní výhoda. Z té Oceláři potřebovali jen čtyři vteřiny. Rybnikár vyhrál buly, Spěváček posunul kotouč na Patrika Volase a ten prudkou ranou zvrátil skóre ve prospěch červených.

V závěru pak přišla velká chvíle brankáře Skácela. Rozhodčí po faulu Sedláčka nařídil v čase 58:38 trestné střílení, ke kterému se rozjel Čech. A David Skácel vleže jeho bekhendovou střelu zachytil, čímž Oceláře nasměroval k těsnému, ale cennému vítězství!