(1:1, 2:1, 2:0)

WERK ARENA

HC Slavia Praha

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 10. Rybnikár (Kubiesa, Mikula), 21. Volas (Spěváček, Rybnikár), 24. Dohnal (Spěváček), 56. Kubiesa (Gerych, Spěváček), 60. Spěváček – 6. Dráb (Matějovský, Tittl), 36. Dráb (Kucharčík, Vosmík)

Vyloučení: 4:6 Využití: 2:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 67

Střely na branku: 22:39

Průběh utkání: 0:1, 3:1, 3:2, 5:2

Skácel – Sedláček, Pospíšil, Horváth, Ošmera, Kurbaka, Byrtus, Volas – Mikula, Karas, Kubiesa, Hebar, Rybnikár, Vojáček, Dohnal, Gerych, Makula, Hladonik, Spěváček

Höhlig – Hubinka, Brotánek, Ciolek, Dráb, Klíma, Sýkora, Kříženecký – Hlavička, Šindelář, Tittl, Matějovský, Hasman, Vosmík, Tichý, Kucharčík, Skalský, Filip, Bērziņš, Ducháček

Úvodní dvacetiminutovka nabídla svižný hokej, poměrně rychle jsme se dočkali také úvodní branky. Přestože byli domácí na začátku zápasu aktivnější, Pražané skórovali prakticky hned z první větší šance. V čase 5:16 zakončil situaci dva na jednoho přesnou střelou k tyči Jakub Dráb.

Oceláři ale v úvodním dějství působili živějším dojmem, díky čemuž se nakonec dočkali i vyrovnání. Kubiesa nachytal obranu soupeře v rozehrávce, přenechal puk svému spoluhráči v ideálním prostoru před brankou a Michal Rybnikár srovnal střelou do levého horního růžku na 1:1. Hosté mohli v závěru třetiny ještě odskočit soupeři v přesilové hře, ale domácí situaci dobře ubránili.

Na začátku druhé třetiny dostal přesilovku pro změnu Třinec a naložil s ní ukázkově. Na využití stačily domácím pouhé čtyři vteřiny, když Patrik Volas vystřelil nekompromisně přesně od modré čáry. Zanedlouho to už bylo dokonce 3:1, když se výstavní bekhendovou kličkou prezentoval Jiří Dohnal.

Chvíli vypadali hosté trochu zaskočeně, ale přesilovkou z šestatřicáté minuty si vrátili chuť do hry. Tentokrát pálil od modré čáry Jakub Dráb a puk zapadl za Skácela. Jednobrankové vedení si pak domácí přenesli také do třetí třetiny.

V ní už hráli domácí velmi zodpovědně. Skóre bylo dlouho o jeden gól, ale Slávisté se dostávali do příležitostí jen zřídka. Pražanům definitivně zlomilo vaz podražení hostujícího brankaře, po kterém zvýšil v čase 55:40 Matěj Kubiesa na 4:2.

V závěru to hosté ještě zkusili bez brankáře, ale na vyrovnání už síly nenašli. Čtyřicet vteřin před koncem naopak pečetil výhru Ocelářů do odkryté klece Vojtěch Spěváček. Třinec porazil na domácím ledě Slavii 5:2.