2 : 3sn

(0:1, 1:1, 1:0 - 0:0)

ČPP ARÉNA

ZÁPASOVÉ STATISTIKY

Branky a nahrávky: 37. Vencl, 49. Hlaváček (Šedivý, Bulat) – 2. Chalupa (Lazovský, Morcinek), 27. Hrček (Weiss, Řehák), rozh. náj. Blahuta

Vyloučení: 2:4 Využití: 0:1 V oslabení: 0:0

Diváci: 123

Střely na branku: 32:26

Průběh utkání: 0:2, 2:2, 2:3

Růžička – Pavlík, Novotný, Zikmund, Šanc, Vencl, Studnický – Šedivý, Bulat, Hlaváček, Vondruška, Dostálek, Václavíček, Martinec, Fedenciuc, Brzák, Koklar

Čelko – Marek, P. Niemczyk, Trnka, Kaleta, Cymorek, Chalupa – Weiss, Blahuta, Hrček - Helis, Řípa, Řehák - Morcinek, Lazovský, Fizek - Pečonka, Špaček

Lepší vstup do sobotního zápasu si snad třinečtí dorostenci ani přát nemohli. Z gólu se totiž poprvé radovali už na konci druhé minuty, ranou od modré čáry udeřil obránce Tadeáš Chalupa. Za domácí mohl srovnat Václavíček, ránu z pravého kruhu ale odrazil brankář Čelko. Ještě blíže vyrovnání byl Hradec v polovině úvodní třetiny. Do odkryté části klece mohl zakončovat Šedivý, musel by ovšem reagovat včas, což se nestalo.

Na začátku druhé části tak Oceláři odskočili do dvoubrankového vedení. Weiss v přesilovce elegantně naservíroval puk do palebné pozice pro Jana Hrčka a jeden z nejproduktivnějších Ocelářů neváhal. V závěru třetiny si ale svěřenci trenéra Jana Mikše vybrali slabší chvilku, když si puk do vlastní sítě srazil jeden z obránců. Trefa byla připsána Radku Venclovi a do kabiny se šlo za stavu 2:1 pro Třinec.

V čase 48:17 už bylo srovnáno a to po rychlém přečíslení, které zakončil Adam Hlaváček. Domácí pak mohli skóre i otočit, proti byl brankář Čelko. Strážce třinecké klece proti střele Šedivého švihl lapačkou, kotouč zachytil a nasměroval duel do prodloužení.

Nastavený čas ale rozhodující gól nenabídl, ke slovu se tak dostala i dovednostní loterie. V té dlouho kralovali oba gólmani, rozuzlení přinesly až poslední dvě série. Na povedenou forhendovou kličku Řeháka ještě Hradec stačil reagovat, poslední slovo tak měl Jakub Blahuta. Slovenský šikula v klíčový moment svůj nájezd proměnil a přisoudil Ocelářům na cestu domů dva body