Oceláři nezvládli vypjatý závěr a padli v Olomouci

02.12.2022 · Adam Sušovský
Divoká třetí třetina, vypjatý závěr a velké zklamání ve tvářích třineckých hokejistů. Oceláři totiž v Olomouci nezvládli dobře rozehraný zápas a gólem Jakuba Navrátila v 59. minutě ztratili zápas, ve kterém dlouho vedli. Hanáci zvítězili 4:2 a upevnili si svou třetí příčku v tabulce.
25., pátek 2.12.2022
Olomouc
4:2
Zimní stadión Olomouc
Třetiny: 0:1, 0:0, 4:1  Branky a nahrávky: 44. Kusko (Škůrek), 56. Plášek ml. (P. Musil, Škůrek), 59. Navrátil (J. Káňa, Knotek), 60. Kusko (Knotek) – 5. Buček (Voženílek, Čukste), 58. Kurovský (M. Růžička, Čukste). Rozhodčí: Mrkva, Stano - Hlavatý, Axman. Vyloučení: 2:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 854. Střely na branku: 37:25. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 4:2.
Lukáš – Ondrušek (C), Dujsík, Mareš, Škůrek, Švrček, T. Černý, Řezníček – J. Káňa (A), Knotek (A), Bambula – Plášek ml., P. Musil, Navrátil – Olesz, Kusko, Kucsera – Menšík, Anděl, Rutar.
Mazanec – Marinčin, M. Doudera (A), Čukste, J. Jeřábek, Jaroměřský, Mar. Adámek – Daňo, Voženílek, M. Růžička (C) – Buček, Hudáček, Kurovský – Chmielewski, Roman, Hrehorčák – Svačina, Haas, Hrňa – Lyszczarczyk.

Třinečtí Oceláři nezvládli v sezoně ani druhé vzájemné utkání s Olomoucí, deset dnů po prohře doma nestačili na svého tabulkového rivala ani na jeho ledě. V utkání, které rozhodl divoký závěr, padli 2:4 i přesto, že na Hané dlouho vedli.

Oceláři se i bez zraněných opor Andreje Nestrašila, Tomáše Marcinka nebo brankáře Ondřeje Kacetla na ledě třetího celku tabulky gólově prosadili už v páté minutě. Za obranou se na chvíli ocitl Samuel Buček, který naskakoval ve druhé formaci, a hezkým blafákem vymíchal brankáře Lukáše, čímž Třinec poslal do vedení.

Od této chvíle ale diváci na zimním stadionu příliš brankových příležitostí neviděli a přestože domácí tým byl střelecky aktivnější, důležitost utkání jakoby byla znát. Protože ještě v první třetině neuspěl v šanci domácí Kucsera, stejně jako v té druhé ve velkých šancí Káňa s Řezníčkem, museli diváci na další góly čekat až do závěrečné dvacetiminutovky.

V ní se děly velké věci, bohužel k radosti Olomouce. Domácí tým nakopla rána Silvestera Kuska ve 44. minutě z dálky, kterou Mazanec neviděl, takže puk propadl až za jeho záda. V 55. minutě se Olomouc dokonce ujala vedení, když si Mazanec při zákroku lapačkou nešťastně srazil střelu Karla Pláška do sítě za sebou.

Oceláři se nevzdali, výsledkem jejich zvýšené aktivity byla nádherná vyrovnávací branka. V čase 57:35 po elegantní přihrávce Čuksteho zasunul kotouč do prázdné branky Daniel Kurovský. Zdálo se, že utkání dojde až do prodloužení, jenže stejně hezkou akci hned vzápětí ukázali také domácí. Káńa prokličkoval prakticky celou útočnou třetinu a pak kotouč zpětnou přihrávkou předložil Jakubu Navrátilovi před prázdnou branku. Olomouc vedla 3:2 a do konce nezbývala ani minuta a půl.

Oceláři se proto rozhodli zariskovat, ve hře bez brankáře si dokonce vytvořili jednu gólovou příležitost. Hrňa ale bombou z mezikruží pozorného Lukáše nepropálil, domácí po následném buly získali kotouč a Silvester Kusko následně svým druhým gólem v zápase zpečetil výhru svého týmu. Olomouc - Třinec 4:2.

Jan Tomajko (HC Olomouc): My jsme dnes nezačali dobře, Třinec byl prvních deset minut jednoznačně lepší. Výborně bruslili, měli jsme problém s jejich napadáním. Dá se říct, že je dobře, že první třetina skončila 0:1. Potom už to bylo vyrovnanější, měli jsme dnes i dost střel, ale dlouho jsme neměli takové štěstí před brankou. Nakonec jsme vyrovnali, vedli, hned inkasovali… Klobouk dolů před klukama, jak zápas zvládli. Získat s Třincem tři body po takovém průběhu má hodnotu šesti bodů.

Zdeněk Moták (HC Oceláři Třinec): Hrál se dnes výborný zápas se skvělou kulisou, nahoru-dolů, spousta šancí i spousta dobrých zákroků brankářů, bohužel se špatným koncem pro nás. Máme s konci zápasů v poslední době problém, budeme muset na tom dělat a pracovat. Nemůže se nám stát, abychom s Olomoucí dvakrát po sobě dostali rozhodující branky v posledních dvou minutách. Tohle nejde, jsme těžce potrestáni, stalo se nám to i nedávno na Spartě, takže je něco špatně.