Ránu Jeřábka zastavila až síť! Oceláři vedou v sérii 2:0

09.03.2023 · Adam Sušovský, foto: Lukáš Filipec
Pořádně napínavý zápas nabídli hráči Třince a Litvínova pro diváky ve WERK ARENĚ. Oceláři přišli v závěrečné desetiminutovce dvakrát o vedení, zápas šel do prodloužení. V něm hosté nevyužili přesilovku a pak rozhodl Jakub Jeřábek. Oceláři si do Litvínova vezou dva mečboly. Pozápasové emoce na ledě ale dávají tušit, že série ještě nabídne zajímavou podívanou.
PK2, čtvrtek 9.3.2023
Litvínov
5:4p
Třetiny: 1:1, 2:1, 1:2 – 1:0  Branky a nahrávky: 8. A. Nestrašil (L. Hudáček, Voženílek), 27. Kaňák (J. Jeřábek, A. Nestrašil), 37. Martin Růžička (A. Nestrašil), 57. J. Jeřábek (Martin Růžička), 67. J. Jeřábek (Miloš Roman) – 2. Š. Stránský (Jaks), 35. Hlava (M. Sukeľ, Š. Stránský), 55. Hlava (Š. Stránský, Jaks), 59. M. Sukeľ (Hlava, Zile). Rozhodčí: Hribik, Obadal – Lederer, Axman. Vyloučení: 8:5. Využití: 2:3. V oslabení: 0:0. Diváci: 4 465. Střely na branku: 31:28. Střely mimo: 15:12. Zblokované střely: 27:16. Hity: 8:8. Vhazování: 38:20. Průběh utkání: 0:1, 2:1, 2:2, 3:2, 3:3, 4:3, 4:4, 5:4. Stav série: 2:0.
HC Oceláři Třinec: Mazanec – Marinčin, Smith, Kaňák, J. Jeřábek, M. Adámek, M. Doudera – Martin Růžička, Marcinko, M. Daňo – Voženílek, L. Hudáček, A. Nestrašil – Dravecký, P. Vrána, Chmielewski – Kurovský, Miloš Roman, Buček – Hrňa.
HC Verva Litvínov: Tomek – Strejček, Zīle, D. Zeman, Freibergs, Jaks, P. Demel, Šalda – Abdul, M. Sukeľ, A. Kudrna – Patrik Zdráhal, Estephan, Š. Stránský – Hlava, Gut, P. Straka – Zygmunt, Jurčík, Havelka.

Nervózní zápas se vším všudy, taková bylo druhé předkolo série, ve které už Litvínov musí hrát nadoraz. Severočeši toužili po vyrovnání a byli ve čtvrtek ve WERK ARENĚ velmi zdatným soupeře v utkání, které rozhodla bomba v prodloužení a nervy, které na uzdě lépe udržel domácí tým.

Stejně jako o den dřív stoupili lépe do zápasu hosté, na rozdíl od úvodního zápasu série ale dokázali svůj tlak také zúročit gólově. Už na začátku druhé minuty totiž Litvínov využil velmi brzkou přesilovku, když z pravého kruhu napřáhl Šimon Stránský a Mazanec na jeho střelu vůbec nic neviděl.

Rychlá branka ovšem na Oceláře neměla ničivý vliv, spíš naopak. Třinec přebral iniciativu a bušil do soupeře, díky tomu se dočkal i vyrovnání. Andrej Nestrašil hned za modrou čárou plácl do puku, který stál na hraně... A jeho nečekaná dělovka skončila v pravém horním růžku.

Dál se hrálo ve velkém tempu, nechyběly velké emoce. Na další gól si ale diváci museli počkat až do 27. minuty, než Lukáš Kaňák nahazoval puk na branku a ten se od bruslí bránícího Guta mezi betony brankáře odrazil do ní. Litvínov si ale pomáhal ve skvělých přesilových hrách, hned tu další hosté znovu využili. Psala se 35. minuta, když se po krásné kombinaci na jeden dotek puk dostal mezi kruhy na Nikolase Hlavu a ten se trefil pod Mazancův beton.

Radost Vervy z vyrovnání vydržela ve WERK ARENĚ jen něco málo přes minutu, než zase jásali domácí diváci. Také Třinec hrál přesilovku a naložil s ní neúprosně, Nestrašil nabil na modré Martinu Růžičkovi a ten se trefil přesně do pravého horního růžku.

Strhující byla i závěrečná část, hokej nahoru dolů a drama až do konce. Litvínov se dostal zpátky na nerozhodný stav až v 55. minutě, zase z přesilové hry. Obrovskou porci smůly si vybral Mazanec, který si srazil hokejkou za záda hodně nešťastně lehké nahození Nikolase Hlavy. A to jen krátce poté, co Chmielewski trefil tyč.

Zdálo se, že zápas půjde do prodloužení, jenže Třinec dostal k dispozici v závěru ještě jednu přesilovou hru, v ní faulovaný Marcinko trefil nejprve znovu tyč. V pokračujícím tlaku se ale puk dostal na hokejku Jakuba Jeřábka a ten páli z dálky znovu přesně.

Litvínov už v průběhu zápasu, ve kterém nevyužil ani dlouhou dvojnásobnou přesilovku vyčerpal možnost vzít si oddechový čas, a tak se zdálo, že Oceláři zbytek zápasu ubrání. Až do chvíle, než se nenápadné nahození Hlavy odrazilo před branku, kde se nejrychleji zorientoval Matúš Sukeľ a 66 vteřin před koncem základní hrací doby gólem na 4:4 zařídil prodloužení.

V něm se hrálo znovu nahoru a dolů, první šanci rozhodnout měl Litvínov díky přesilové hře, Oceláři ji ale skvěle urbánili a nakonec si došli pro druhý bod v sérii. Jakub Jeřábek se v 67. minutě kličkou od mantinelu uvolnil ke střele a ta zaplavala až do branky. Obrovská radost, Třinec má k dispozici dva mečboly, série se stěhuje o víkendu do Litvínova!

Zdeněk Moták (Třinec): "Hrálo se vyrovnané utkání. Měli jsme hodně vyloučených a zbytečně vyloučených, to ovlivnilo průběh zápasu. Řekli jsme si, že za tím půjdeme a budeme bojovat, dřít. Byli jsme odměněni druhým bodem, ale nic to neznamená."

Karel Mlejnek (Litvínov): "Druhý zápas na ledě soupeře, který jsme prohráli o gól. Velkým faktorem byly na obou stranách speciální týmy a prohráli jsme v prodloužení."