• 2023
  • 2024
top

Václav Varaďa pod drobnohledem

Po tom, co jsme na našich stránkách při domácím zápase s Kometou Brno sledovali výkon obránce Lukáše Krajíčka, jsme se dnes zaměřili na dalšího Oceláře. V zápase se Zlínem byl terčem našeho podrobného sledování Václav Varaďa.

Vojtěch Polák, 16 bodů (8+8) – 1. místo v klubovém hodnocení. Radek Bonk, 15 bodů (6+9) – 2. místo v klubovém hodnocení. Václav Varaďa, 15 bodů (5+10) – 3. místo v klubovém hodnocení. V tomto složení většinu dosavadních zápasů hrál jeden z třineckých útoků. Radek Bonk však páteční zápas se Zlínem kvůli nemoci vynechal, Vojtěch Polák nastoupil ve formaci s Peterkem a Květoněm, a tak se tento produktivní útok rozpadnul.

Varaďa v dnešním zápase nastoupil v útoku s Hamplem a McGregorem. Ve třetí třetině, když chtěli domácí trenéři dostat slezský mančaft víc do tempa, pak nastupoval v pětce s Jiřím Polanským a Martinem Adamským. Jednou se objevil v této pětce Erik Hrňa. Varaďa pravidelně chodil na oslabení – byl na ledě při všech početních nevýhodách. Na přesilovku naskočil pouze jednou.

Václav Varaďa podal bojovný výkon, o čemž svědčí například čtyři srážky se soupeřem. Do zápisu o utkání se jeho jméno mohlo dostat hned v první třetině. V desáté minutě od modré hledal před Dubou clonícího Peterka, ten ale ideální kotouč poslal nad branku zlínského gólmana. Varaďův okamžik zápasu přišel ale až ve druhé třetině...

Moment Václava Varadi v utkání:

25:45 - Varaďa patří mezi největší bojovníky v lize, mezi nejcennější hráče na černou práci. Po boku Radka Bonka a Vojtěcha Poláka letos nasbíral již 15 bodů. Dnes hrál Polák v jiné formaci a Bonk byl nemocen, Varaďa se tedy do finální fáze moc nedostal. Ve 26. minutě však poté, co domácí přečkali oslabení ve třech, dostal perfektní pas zpoza branky od Hrabala a měl obrovskou šanci překonat Tomáše Dubu. Ani nadvakrát však skvělého zlínského gólmana nepřelstil. Varaďův moment zápasu!

Výsledná známka: 1-

Václav Varaďa si odehrál svůj standard, na který jsou fanoušci ve Werk aréně zvyklí. A že jeho úroveň není nízká! Do finálního zakončení se v pátek nedostával tak často, jak je letos zvyklý při spolupráci s Radkem Bonkem. Jeho šance z druhé třetiny ale stála zato! Neúnavný bojovník si za tuto spálenou příležitost vysloužil mínus u jinak výborného výkonu. Varaďa byl zároveň vyhlášen nejlepším Ocelářem zápasu.