• 2023
  • 2024
top

Zhodnocení přípravných zápasů třineckých Ocelářů před startem sezóny

Oceláři mají za sebou herní přípravu na nový ročník. Soutěžní start sezóny je čeká příští týden v Lausanne, v srpnu odehráli čtyři testovací zápasy. Třikrát odešli z kluziště jako vítězové, jedinkrát – naposledy v derby na ledě Vítkovic – se radoval soupeř. Nejlepšími střelci přípravy byli čtyřbrankoví Teplý s Kurovským.

Třinečtí hokejisté zahájili přípravu na soutěžní start sezóny, který v jejich případě už téměř tradičně je o něco dřív z důvodu účasti v Champions Hockey League, ve Frýdku-Místku. První přípravný zápas se nesl ve znamení oslav frýdecko-místeckého hokeje a jeho nejslavnějšího odchovance – Ondřej Palát přivezl spolu s Tomášem Kundrátkem do města ukázat pohár pro mistry světa. Autogramiádu měli také třinečtí mistři, kteří se v zápasovém line-upu neúčastnili zápasu. „Je pravdou, že dnes o ten výsledek až tak nešlo, my jsme potřebovali zapracovat nové mladé hráče, aby si zvykli na náš systém a styl, kterým se Třinec prezentuje,“ hodnotil zápas kouč Ocelářů Zdeněk Moták. Třinečtí vyhráli v okresním městě 4:2.

Následoval týden se dvěma domácími zápasy proti slovenským soupeřům. Utkání s bratislavským Slovanem se pro domácí nevyvíjel zpočátku dobře. V polovině první třetině Oceláři prohrávali, do pauzy ale srovnali a ve druhé třetině třemi góly odskočili do trháku. Bratislavané se na začátku poslední dvacetiminutovky vrátili do hry, pak ale Slezané přidali další tři góly a bylo hotovo. Zápas nabídl celkem 12 branek a hned čtyři vícebrankové střelce – Hrehorčák a Hoelscher dali hattrick, Daňo a Kurovský po dvě branky. „Bylo by to lepší normálně v extraligovém zápase, ale i takhle v přípravě to samozřejmě potěší. Já moc gólů nedávám, je super začít takhle. Snad to bude pokračovat,“ hodnotil svůj počin netradiční tříbrankový střelec Hrehorčák.

O dva dny později do Třince přijela Banská Bystrica a spolu s ní její nový hlavní kouč Vladimír Országh. Werk arena byla svědkem dojemného návratu, který zpříjemnilo i vzpomínkové video na kostce nad ledem. „Předvedená hra rozhodně nebyla podle představ. Máme na čem pracovat. V ligovém zápase bychom asi na výkon z dnešního dne doplatili. Důležitější pro nás je, abychom hráli naši hru,“ hodnotil zápas a další výhru v přípravě Martin Marinčin. Ten se vrátil na led poprvé od těžkého zranění z dubného finále proti Pardubicím, navíc měl na prsou kapitánské céčko.

V poslední zápasové přípravě v Ostravě se museli Oceláři kromě tří marodů (Jeřábek, Růžička, Nestrašil) obejít i bez reprezentantů – Roman s Hudáčkem (Slovensko) a Addamo (Francie) totiž odjeli na kvalifikační turnaj, na němž se jejich země snažily dostat na olympijské hry, dále se pak dvojice Cedzo – Sikora zúčastnila srazů mládežnických reprezentačních výběrů. Poprvé se v přípravě představila dvojice povolaná z Frýdku-Místku – útočníci Štěpán Macháček s Michalem Ramikem. Domácí zápas překlopili na svou stranu v prostřední třetině, aktivita Ocelářů zkraje třetí části už k ničemu nevedla. Vítkovice přidaly další dvě branky a jediný zásah čtyřbrankového střelce přípravy Michala Teplého už jen kosmeticky upravil konečné skóre.

Přípravné zápasy:

1. přípravné utkání, úterý, 13. srpna 2024 (Hala Polárka, Frýdek-Místek)
HC Frýdek-Místek – HC Oceláři Třinec
2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 6. R. Veselý (Kozlík, Svačina), 37. Macháček (Matiaško, Ramik) – 10. Kurovský (Cedzo, Čacho), 17. Teplý (Sikora, F. Haman), 52. Cienciala (L. Hudáček), 52. Addamo (Wałęga). Vyloučení: 2:4. Využití: 0:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 2 408 (vyprodáno).

2. přípravné utkání, úterý, 20. srpna 2024 (WERK ARENA, Třinec)
HC Oceláři Třinec – HC Slovan Bratislava
8:4 (2:2, 3:0, 3:2)
Branky a nahrávky: 2. Hrehorčák (Čacho), 17. M. Daňo (Haas), 24. Hrehorčák, 27. Kurovský (Teplý), 29. M. Daňo (Mrtka), 51. Kurovský (Sikora), 54. Hrehorčák (Čacho), 58. Haas (L. Hudáček) – 9. Hoelscher, 12. Hoelscher (Murphy), 41. Pecararo (Brincko), 44. Hoelscher (Puliš). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0.

3. přípravné utkání, čtvrtek, 22. srpna 2024 (WERK ARENA, Třinec)
HC Oceláři Třinec – HC MONACObet Banská Bystrica
5:2 (1:0, 1:2, 3:0)
Branky a nahrávky: 18. P. Vrána (Mrtka, Wałęga), 32. L. Hudáček, 46. Teplý (Marinčin, Sikora), 48. Teplý (Sikora), 60. Kurovský (Teplý) – 27. Adams (Wedman, Faith), 39. Scarlett (Adams, Faith). Vyloučení: 8:8. Využití: 2:2. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 132.

4. přípravné utkání, čtvrtek, 29. srpna 2024 (Ostravar aréna, Ostrava)
HC Vítkovice Ridera – HC Oceláři Třinec
5:1 (0:0, 3:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 23. Košťálek (Přibyl), 27. J. Mikuš (Bambula), 39. Yetman (Nellis), 48. M. Kalus (Bambula), 52. Nellis (Yetman) – 56. Teplý (Cienciala). Vyloučení: 2:3. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 2 037.

Bilance z přípravných zápasů:

Přípravné zápasy – 4 zápasy, 3-0-0-1, skóre 18:13

Souhrnné statistiky z přípravných zápasů – léto 2024:

Níže jsou uvedeny statistiky s rozdělením dle jednotlivých postů v rámci přípravných zápasů před prvními soutěžními zápasy – před vstupem do Champions Hockey League.

Miloš Roman – 3 / 0 / (0+0) / 0

Pozn.: Čísla za jmény brankářů znamenají: počet zápasů, počet výher-počet proher, počet odchytaných minut, počet inkasovaných branek / brankový průměr na utkání / počet čistých kont a trestných minut. Čísla za jmény obránců a útočníků znamenají: počet odehraných zápasů / počet kanadských bodů (počet vstřelených branek + počet asistencí) / počet trestných minut.

Pozn. k výhrám a prohrám u brankářů - *: Výhra, resp. prohra je započtena do statistik tomu brankáři, který byl v brance v okamžiku vstřelení vítězného gólu utkání. Tzn. v případě, že se brankáři v průběhu utkání prostřídali, stane se, že se u toho brankáře, který nebyl v brance při vstřelení vítězného gólu, se nebude počet utkání rovnat součtu počtu výher a proher.