Marek Růžička: Chybělo pověstné štěstíčko, i tak jsme dosáhli velkého úspěchu

Starší dorostenci zakončili sezónu ziskem stříbrných medailí! Mladí Oceláři ve finále narazili na rozjeté Karlovy Vary, kterým dokázali vzdorovat, jako nikdo jiný v play-off, nakonec ale padli po vyrovnaných bitvách. Druhý finálový zápas krátce zhodnotil kapitán staršího dorostu, Marek Růžička.

“Teď jsme zklamání, pak nám ale dojde, jakého úspěchu jsme dosáhli,“ hovořil zklamaně kapitán starších dorostenců, Marek Růžička. Oceláři ve finále narazili na Energii Karlovy Vary. Po prvním utkání, hraném na západě Čech, se série přesunula do Třince za příznivějšího stavu pro Energetiky.

Druhý finálový duel nabídl nevšední podívanou. Atraktivní duel plný zvratů nakonec na svou stranu urvali hosté z Karlových Varů. Na Oceláře tak zbyly stříbrné medaile a pohár pro vicemistry republiky. Utkání krátce zhodnotil střelec druhé třinecké branky, Marek Růžička...

Marku, teď musí převládat zklamání, jak ale hodnotíš druhé místo?
„Teď to pro nás znamená zklamání, postupem času nám to ale dojde. Máme mladý tým, určitě to druhé místo pro nás znamená úspěch. Před sezónou jsme si říkali, že chceme být ve čtyřce, abychom měli jisté play-off. Nakonec se nám podařilo vyhrát základní část. Velká škoda je prvního zápasu ve Varech, který jsme ztratili jedenáct vteřin před koncem. Dnes nájezdy, to je loterie.“

V poslední třetině hosté vypadali trochu živěji, měli jste v hlavách první zápas nebo pomalu docházely síly?
„Síly určitě nechyběly, už se nebylo na co šetřit. Možná jsme v hlavách měli první utkání, doma jsme už museli vyhrát. Když se hraje pod takovým tlakem, že musíme vyhrát, tak to je hodně špatné.

Která z těch sérií byla pro vás nejobtížnější?
„Asi nejtěžší pro nás byla semifinálová série s Pískem. Oni nás k ničemu nepouštěli. Hodně bránili, hráli takový nepříjemný hokej. Karlovy Vary byly hratelné.“

Co chybělo k titulu?
„Prostě to pověstné štěstíčko. Jak už jsem řekl, u nich jsme prohráli jedenáct vteřin před koncem, teď rozhodly nájezdy. Ty jsou vždy o štěstí.“