Hlinka Gretzky Cup i s ocelářskou stopou!

V pondělí 5. srpna v kanadském Edmontonu startuje prestižní Hlinka Gretzky Cup, své zastoupení na něm budou mít i Oceláři. Turnaje pro reprezentační týmy do osmnácti let se v barvách České republiky zúčastní obránce Radim Mrtka i řada jeho bývalých spoluhráčů z třineckého dorostu.

Češi vstoupí do Hlinka Gretzky Cupu jako obhájci stříbra, které před rokem získali po prohře 2:3 v prodloužení proti Kanadě. A urvat další medaili se budou snažit i se sedmnáctiletým bekem Ocelářů Radimem Mrtkou a trojicí hráčů, která výraznou měrou přispěla Třinci  k zisku mistrovského titulu v dorostenecké extralize. Dres národního týmu v Edmontonu obléknou obránci David Lukas Holub s Vladimírem Draveckým a útočník Robin Švančara.

Svěřenci trenéra Davida Čermáka na úvod prestižního turnaje vyzvou USA, ve skupině B je pak čekají ještě zápasy proti Německu a Finsku. Do play off, které startuje v pátek 9. srpna, postoupí nejlepší dva týmy, v případě neúspěchu by si Češi ve stejný den zahráli o konečné umístění.

Harmonogram ČR na Hlinka Gretzky Cupu

Pondělí 5. srpna 23:30: Česko - USA

Úterý 6. srpna 20:00: Česko - Německo

Středa 7. srpna 20:00: Česko - Finsko

Všechny zápasy můžete sledovat na webu ČT Sport Plus.