Moták: Nebyli jsme důrazní. Facka může být přínosem

S výkonem týmu v derby utkání Ocelářů ve Vítkovicích nemohl být spokojený hlavní trenér Zdeněk Moták. Třinečtí v přípravě poprvé padli. V generálce před Ligou mistrů padli 1:5. Podle kouče to může být před ostrým startem ročníku přínosná lekce.

Trenére, jak se vám hodnotí dnešní zápas?

Nic příjemného, ale pořád jsme v přípravném období, kde může být i taková facka přínosem. Uděláme si z toho nějaký výstup a z tohoto zápasu se musíme poučit.

Doteď jsme v přípravě dávali hodně branek, zároveň jich ale dost inkasujeme. Čím to?

Musíme se na to podívat z několika pohledů. Utkání zatím nehrajeme v kompletním složení, nicméně ano, budeme se muset obranné hře věnovat.

Tentokrát jsme ale neměli ani mnoho šancí.

Je to bohužel tak. Před brankou soupeře jsme neměli důraz, byli jsme tam slabí. Nebyli jsme důrazní v zakončení. Nějaké šance jsme měli, ale neproměnili jsme je. Vítkovice v tomhle byly lepší, byly produktivnější, góly daly.

Může tedy i prohra pomoct ostrých zápasů Ligy mistrů?

Věřím, že ano. Budeme muset odvést jiný výkon. Rozhodně chceme být lepší.