Oceláři hrají v neděli doma s Kometou

Velmi svižné tempo nabírá hokejová extraliga hned od začátku, Oceláře v prvním týdnu sezony čeká už 3. kolo. Úřadující čeští šampioni se v něm znovu představí doma, v neděli do WERK ARENY přijede Kometa Brno. Utkání, které v přímém přenosu vysílá ČT Sport, má úvodní buly v 18:00.

První výhru mají Oceláři v kapse, v pátek porazili Motor České Budějovice s čistým kontem po takřka bezchybném výkonu 4:0, teď chtějí přidat další.

A nebude to žádný med.

Do Třince míří tým, který má právem ambice hrát v Tipsport extralize o medaile. Soupeřem Ocelářů ve 3. kole bude v neděli Kometa Brno.

Buďte u toho!

Domácí utkání s Kometou Brno má úvodní buly vinou přímého přenosu České televize až v 18:00, vstupenky na zápas jdou již nyní zakoupit on-line. Podpořit atmosféru v aréně mají možnost i permanentkáři, kteří na zápas dorazit nemohou. Uvolněním svého místa do volného prodeje prostřednictvím mobilní aplikace Oceláři navíc mohou čerpat výhody věrnostního programu.

Koupit vstupenku na zápas

Oceláři v pátek splnili to, co fanouškům slíbili. Po nepovedeném duelu na Spartě vyjel na led úplně jiný tým, který de facto od začátku kontroloval zápas s nepříjemným protivníkem. V duelu s Českými Budějovicemi Oceláři poprvé v sezoně neinkasovali a slavili zasloužené vítězství 4:0. To okořenil svým premiérovým gólem v sezoně mladičký talent Petr Sikora, střeleckou formu z přípravy dvěma zásahy potvrdil také Daniel Kurovský. Najdou v něm Oceláři nového kanonýra?

Tipsport extraliga má zároveň v prvním týdnu hodně zběsilé tempo, i proto Oceláři oceňují, že díky losu nemusí nikam cestovat. Také v neděli hrají doma, v úterý je čeká derby ve Vítkovicích. Mimo zůstávají Jakub Jeřábek, Martin Růžička a Andrej Nestrašil.

Kometa Brno v létě řešila nečekaný odchod trenéra Jaroslava Modrého, kterého nahradil zkušený Kamil Pokorný. Důležité je zmínit také poměrně razantní proměnu kádru, jihomoravskou metropoli opustilo dohromady dvanáct hráčů. Stejný počet nových tváří kabina Komety vítala. Odešel například kanonýr mezi obránci Daniel Gazda (Ilves), pryč je také gólman Dominik Furch, útočník Steve Moses (oba Mladá Boleslav), nebo veterán Tomáš Vincour, který ukončil hráčskou kariéru. V Kometě už dál nepokračují ani dva extřinečtí hráči Lukáš Kaňák s Janem Zahradníčkem.

Velmi zajímavé jsou ale i příchody: Ze Švédska se do Brna vrátil Hynek Zohorna, ze Sparty si o větší prostor na ledě přišel říct Jakub Konečný, nebezpečný bude i expardubický Robert Říčka.

Stejně jako Oceláři má i Kometa po dvou kolech na kontě tři body. Doma prohrála s Libercem 1:2, v pátek uspěla stejným poměrem na ledě Hradce Králové. Oba zápasy odchytal Michal Postava.

Statistika HC Oceláři Třinec HC Kometa Brno
Umístění v tabulce 6. 7.
Bilance v TELH 2 z, 1-0-0-1, 4:3, 3 b 2 z, 1-0-0-1, 3:3, 3 b
Bilance doma/venku 1 z, 1-0-0-0, 4:0, 3 b. 1 z, 1-0-0-0, 2:1, 3 b
Bilance posledních 10 zápasů 2 z, 1-0-0-1, 4:3, 3 b 2 z, 1-0-0-1, 3:3, 3 b
Aktuální série 1 výhra 1 výhra
Vzájemná bilance (v základní části) 62 zápasů, 28-7-0-7-20, skóre 192:157 (56% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 31 zápasů, 16-5-0-1-9, skóre 110:67 (63% úsp.)
Lídr bodování Libor Hudáček 3 (0+3) Jakub Flek, Jakub Kos, Lukáš Cingel všichni 1 (1+0)
Nejlepší střelec Daniel Kurovský 2 Jakub Flek, Jakub Kos, Lukáš Cingel všichni 1
Nejlepší nahrávač Libor Hudáček 3 Marek Ďaloga, Tomáš Bartejs, Rhett Holland, Jakub Konečný všichni 1
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek, Martin Marinčin oba 1 (0+1) Marek Ďaloga, Tomáš Bartejs, Rhett Holland všichni 1 (0+1)
Nejtrestanější hráč Bohumil Jank 25 Andrej Kollár, Robert Říčka, Maroš Jedlička, Rhett Holland, Tomáš Marcinko, Kristián Pospíšil, Jakub Kos všichni 2
Nejlepší v +/- Žádný hráč není v kladných hodnotách Jan Ščotka, Jakub Konečný oba +2
Vítězné góly Petr Sikora 1 Lukáš Cingel 1
Góly v přesilovce Daniel Kurovský 2 Tým dosud nedal gól v přesilovce
Body v přesilovce Daniel Kurovský 2 (2+0) Tým dosud nedal gól v přesilovce
Góly v oslabení Tým dosud nedal gól v oslabení Jakub Kos 1
Nejvíc gólů v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Marko Daňo 7 Jakub Flek 11
Nejvíce času na ledě Martin Marinčin 19:52 Jan Ščotka 21:21
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 50,00 % / 3 / 1. 0,00 % / 0 / 12.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 80,00 % / 0 / 7. 85,71 % / 1 / 4.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 41 / 12. 14 / 4.
Brankáři s největším počtem minut Marek Mazanec 1 z. – 0/1, úsp. 88,00 %, prům. 3,00 g/z, 0 SO
Ondřej Kacetl 1 z. – 1/0, úsp. 100,00 %, prům. 0,00 g/z, 1 SO
Michal Postava 2 z. – 1/1, úsp. 93,75 %, prům. 1,50 g/z, 0 SO