Další domácí zápas: V neděli hostíme Plzeň

Dokáží Oceláři poprvé v sezoně vyhrát dva extraligové duely v řadě? I to je otázka, na kterou budeme znát v neděli večer odpověď. Tipsport extraliga pokračuje už devátým kolem, do WERK ARENY zavítá celek z Plzně. Úvodní buly padne tradičně v 17:00, buďte u toho!

Páteční drama se šťastným koncem je za námi, Oceláři už zase koukají směrem dopředu.

A mocně touží zvládnout další zápas. Do Třince totiž přijede Plzeň a případná výhra může Ocelářům pomoct v tabulce zase vystoupat o stupínek výše.

Utkání 9. kola Tipsport extraligy má ve WERK ARENĚ úvodní buly v neděli 6. října v 17:00, utkání vysílá v přímém přenosu prostřednictvím multidimenze O2 TV Sport a předprodej vstupenek běží on-line již nyní nebo v den zápasu na pokladnách arény. Permanentkáři, kteří nemohou dorazit, mají prostřednictvím mobilní aplikace příležitost uvolnit své místo do volného prodeje, čerpat výhody věrnostního programu a hlavně pomoct atmosféře v hledišti.

Chci si koupit vstupenku!

Věděli jste, že?

• Vladimír Dravecký proti Plzni nastoupí do svého 500. utkání v základní části za Oceláře. Tenhle milník překoná jako pátý hráč v historii klubu a zároveň jako první cizinec.
  • Tomáš Kundrátek (1+4) je nejproduktivnější obránce Ocelářů, nejvíce střel na branku ale v dosavadním průběhu soutěže z beků vyprodukoval Marián Adámek (20). Ten navíc bodoval ve třech zápasech za sebou.
  • Nejlepší střelec týmu Justin Addamo dal všechny čtyři své branky v přesilových hrách, potřeboval na ně pouhých 9 střeleckých pokusů.

Oceláři zvládli páteční duel s Libercem o velmi důležité tři body, po zápase ale přesto měli trošku rozpačité pocity: Duel, který se z jejich strany vyvíjel dlouho jednoznačně, totiž v závěru utkání nabral nečekanou zápletku. Třinec doma přišel o vedení 3:0 a výhru 6:3 se dvěma góly do prázdné branky musel zachraňovat až v závěru. Vítěznou trefu, vůbec první v sezoně, zaznamenal obránce Tomáš Kundrátek.

"Určitě by se nám něco takového nemělo stávat, zvlášť teď, když potřebujeme a chceme vyhrávat," řekl třinecký bek. "Musíme se teď připravit rychle na další zápas, jdou hodně rychle za sebou," dodal Kundrátek v rozhovoru s českými novináři. A naznačil, že tempo zápasů se Třinci nezastaví ani po neděli. Už o den později totiž výprava Ocelářů odlétá do Švédska na Ligu mistrů.

Ale na chvíli ještě zpět do Třince: Oceláři nadále zůstávají v Tipsport extralize na domácím ledě v letošní sezoně gólem ze hry neporaženi, ve WERK ARENĚ bodovali pokaždé a porazit je tady dokázala jen na nájezdy Kometa. Tuhle bilanci by si svěřenci trenéra Zdeňka Motáka rádi udrželi. Pokud se jim podaří nedělní duel zvládnout, vůbec poprvé v sezoně vyhrají dva extraligové duely za sebou a mohou v tabulce také poskočit do elitní čtyřky.

Proti bude stát soupeř, kterému se letos na ledech favoritů poměrně daří. Přestože má Plzeň na svém kontě ze sedmi zápasů jen osm bodů a patří ji v tabulce třetí místo od konce, dokázali už Západočeši uspět na ledě Vítkovic i Liberce, doma se vytáhli třeba proti Kometě. Tým v nové sezoně z pozice hlavního trenéra vede Josef Jandač, který se do Tipsport extraligy vrátil po dvouleté pauze a co do počtu odtrénovaných zápasů aktuálně v nejvyšší soutěži nenajdeme zkušenějšího kouče. Zajímavé jistě bude sledovat také plzeňské brankoviště, kde se o prostor zatím rovnoměrně dělí Dávid Hrenák s Nickem Malíkem, někdejším Ocelářem a synem třineckého asistenta Marka Malíka.

Plzeň do Třince přijíždí po takřka týdenní pauze. Její páteční duel byl odložený, naposled tak indiáni hráli v úterý a na ledě Hradce Králové prohráli 0:4. V aktuální sezoně se zatím Plzeň nadře hlavně při střílení branek, dala jich dosud "pouze" deset. Její ofenzíva je tak nejhorší v celé soutěži.

Bude to platit i v neděli? Buďte u toho a přijďte Ocelářům pomoct k vítězství!

Statistika HC Oceláři Třinec HC Škoda Plzeň
Umístění v tabulce 6. 12.
Bilance v TELH 8 z, 3-0-3-2, 21:18, 12 b 7 z, 1-2-1-3, 10:18, 8 b
Bilance doma/venku 4 z, 3-0-1-0, 15:6, 10 b 4 z, 0-2-1-1, 6:9, 5 b
Bilance posledních 10 zápasů 8 z, 3-0-3-2, 21:18, 12 b 7 z, 1-2-1-3, 10:18, 8 b
Aktuální série 1 výhra 1 prohra
Vzájemná bilance (v základní části) 116 zápasů, 48-11-2-6-49, skóre 336:339 (50% úsp.)
Vzájemná bilance (v základní části) – doma 58 zápasů, 33-6-0-3-16, skóre 190:129 (66% úsp.)
Lídr bodování Marko Daňo 7 (3+4) Christophe Lalancette 4 (1+3)
Nejlepší střelec Justin Addamo 4 Tim Söderlund 2
Nejlepší nahrávač Tomáš Kundrátek, Marko Daňo oba 4 Christophe Lalancette, Olivier Archambault, Jakub Lev všichni 3
Nejproduktivnější obránce Tomáš Kundrátek 5 (1+4) Kristiāns Rubīns 2 (1+1)
Nejtrestanější hráč Bohumil Jank 25 Christophe Lalancette, Adrián Holešinský oba 9
Nejlepší v +/- Vladimír Dravecký +4 Jakub Lev +2
Vítězné góly Petr Sikora, Marian Adámek, Tomáš Kundrátek všichni 1 Kristiāns Rubīns, Igor Merežko, Tomáš Dujsík všichni 1
Góly v přesilovce Justin Addamo 4 Christophe Lalancette, Tomáš Mertl, Dominik Simon všichni 1
Body v přesilovce Justin Addamo 4 (4+0) Olivier Archambault 2 (0+2)
Góly v oslabení Tým dosud nedal gól v oslabení Tým dosud nedal gól v oslabení
Nejvíc gólů v nájezdech Marko Daňo 100 % (1/1) Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Brankář s nejlepší úspěšností v nájezdech Ondřej Kacetl 29 % (2/7) Zápasy týmu dosud nerozhodovaly nájezdy
Nejvíce střel na branku Marko Daňo 25 Tomáš Urban 17
Nejvíce času na ledě Martin Marinčin 21:13 Kristiāns Rubīns 21:48
Využití přesilovek / počet branek v přesilovkách / pořadí v lize 28,57 % / 8 / 3. 13,04 % / 3 / 12.
Ubráněná oslabení / počet branek vstřelených v oslabení / pořadí v lize 73,91 % / 0 / 11. 91,67 % / 0 / 1.
Nejslušnější tým (počet trestných minut na tým) / pořadí v lize 89 / 10. 62 / 5.
Brankáři s největším počtem minut Ondřej Kacetl 5 z. – 2/3, úsp. 93,01 %, prům. 1,94 g/z, 1 SO Nick Malík 4 z. – 1/3, úsp. 91,74 %, prům. 2,40 g/z, 0 SO